محتوای سبز؛ راز کسب مداوم ترافیک ارگانیک و رتبه گرفتن در کلمات کلیدی

محتوای سبز؛ راز کسب مداوم ترافیک ارگانیک و رتبه گرفتن در کلمات کلیدی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

تولید محتوای سبز

تولید محتوا های مرتبط با وقایع زمانی و رویدادها زمانبر است و بیان جزئیات در آن‌ها بسیار مهم است. البته به مرور با گذشت زمان و به دلیل وجود اخبار جذاب‌‌تر و به‌روزتر، این نوع از نوشته‌ها از دایره ی توجه کاربران خارج می‌شوند. درست است که این نوع محتواها در یک زمان خاص ترافیک زیادی را به وبسایت شما می‌آورند؛ اما دوره ی ترافیک آن‌ها کوتاه‌ مدت خواهد بود. بنابراین، شما نمی‌‌توانید برای جذب مخاطبان از محتواهایی که مختص اخبار خاص و روز دنیا است استفاده کنید؛ زیرا به مرور زمان قدیمی خواهند شد. پس اگر به دنبال ایجاد ترافیک بالا برای وبسایت و بسترهای تولید محتوایی خود هستید باید با انواع راهکارها و محتوایی که شما را به بازدید بالا می‌رساند به خوبی آشنا باشید. همچنین محتوای همیشه سبز از جمله مواردی است که باید با آن آشنا شوید و برای حل این نوع مشکل چاره‌ساز خواهد بود و موضوع‌ هایی را پوشش می‌دهد که به مرور زمان قدیمی نخواهند شد و همیشه کاربرانی هستند که به آن نیاز دارند.

 

محتوای سبز چیست؟

یکی از اصطلاحات در مباحث تولید محتوا و سئو وبسایت، محتوای سبز می باشد. اگر با بازاریابی محتوا یا هر نوع بازاریابی اینترنتی دیگر آشنا باشید، احتمالا اسم همیشه سبز را تاکنون شنیده اید. محتوای همیشه سبز محتوایی است که در برابر زمان مقاومت می‌کند. معمولاً آموزنده‌، فوراً قابل اجرا و بسیار مرتبط با نیاز کاربر است. یعنی وابسته به زمان خاصی نیست، حتی مدت ها پس از انتشار باز هم موضوع آن مورد جستجو کاربران قرار می گیرد، ورودی های جدید خواهد داشت و قدیمی نمی شود. این نوع متون به مرور زمان بیشتر شناخته شده و نزد کاربران محبوب می شود و ورودی های آن افزایش می باید.

 

هدف از تولید محتوای سبز چیست؟

تولید محتوا همیشه سبز اهمیت ویژه و فوق العاده ای دارد. معمولا این نوع متن ها با اهداف زیر تولید می شوند:

 • ارتباط با مخاطبان
 • شانس به‌دست آوردن همیشگی کاربران جدید
 • افزایش میزان فروش محصول
 • افزایش ترافیک سایت
 • بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو
 • تبدیل برند شما به یک برند پیش رو در صنعت

 تولید محتوای سبز چیست

نحوه تولید یک محتوای همیشه سبز

هنگام تولید محتوای همیشه سبز، باید این سوال مهم را از خودتان بپرسید :آیا سال‌های بعد نیز مردم به سراغ این مقاله خواهند آمد یا خیر؟ هدف از تولید محتوای همیشه سبز همین است؛ محتوایی که سالیان سال برای مردم مفید باشد و به سراغش بروند. در واقع، این نوع محتوا هرگز ارزشش را از دست نخواهد داد و همواره، مخاطب خواهد داشت.

 

موضوع مناسب انتخاب کنید

در قدم اول، باید موضوع مناسب را انتخاب کنید؛ موضوعی که بتواند ترافیک وب‌سایت‌تان را افزایش دهد. از موضوع هایی استفاده کنید که جامع و آینده‌نگر باشند و نیاز به بروز‌رسانی مداوم نداشته باشند. هدف از ایجاد یک محتوای سبز، ایجاد ارزش برای خوانندگان است. شما باید از موضوع‌هایی استفاده کنید که با بروز‌رسانی محصولات و خدمات، محتوای شما نیازی به تغییر نداشته باشد و همین‌طور سعی کنید از موضوع‌های خاص‌تر استفاده کنید که با بروز‌رسانی محصولات و خدمات، محتوای شما نیازی به تغییر نداشته باشد. هدف محتوای همیشه سبز فراهم آوردن خوانندگان در طولانی‌مدت است. به همین‌ دلیل مطمئن شوید که محتوایی که تولید کردید به شناخته شدن بیشتر کسب‌‌و‌کارتان به ‌مرور‌ زمان کمک خواهد ‌کرد. در محتواهای خود از موضوع‌های تخصصی و بنیادی مخصوص کسب‌وکار خود استفاده کنید.

 

پرهیز از قرار دادن اتفاقات روز به عنوان موضوع محتوا

تمرکزتان را روی  موضوعات مورد بحث روز نگذارید. با سپری شدن این دوران یا مباحث خاص، تاریخ مصرف محتوای شما نیز می‌گذرد. به عنوان مثال، با سپری شدن دورۀ کرونا، دورۀ مقاله‌هایی مانند «چگونه در دورۀ کرونا در خانه کار کنیم» به سر می‌آید و کسی به سراغ‌شان نمی‌رود. در نتیجه، این موضوعات همیشه سبز نیستند و فقط محدود به دوره ی خاصی هستند.

 

کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید

انتخاب کلمات کلیدی سه یا چهار کلمه‌ای مرتبط با موضوع مورد نظرتان در سبز شدن محتوای تولیدی، به شدت اثرگذار است. باید ببینید که محتوای مناسب برای سبز شدن از طریق چه کلمات و عباراتی از سوی کاربران جستجو می‌شود. کلمات کلیدی مناسب برای نوشتن درباره عناوین همیشه سبز را به دقت شناسایی کنید و در محتوای‌تان از آن بهره ببرید.

 

برای مبتدیان بنویسید

ممکن است نیاز داشته باشید که تخصص خود را به اشتراک بگذارید اما این کار را به گونه ای انجام دهید که برای مبتدیان مناسب باشد. به احتمال زیاد متخصصان در موضوعات گسترده جستجو نمی کنند و شما می خواهید محتوای همیشه سبز برای مخاطبان زیاد و مکرر ایجاد کنید.

محتوای سبز چیست

پیدا کردن مشکلات و سوالات مخاطبان و ارائه بهترین راه حل ها

تولید محتوای شما باید دقیقا در جهت فعالیت های سایت باشد و همچنین از نوشتن مطالبی که به خدمات سایت مربوط نیستند به شدت خودداری شود. در این مرحله شما باید به سوالات مخاطبانتان و مشکلات آن ها پاسخ دهید. پرداختن به سوالات مخاطبان باعث جذب مخاطب وفادار بیشتر به سایت شما شده و این مخاطبان ترافیکی ارزشمند را برای سایت شما به ارمغان خواهند اورد. در قدم بعدی شما باید به سوالات بهترین و کامل ترین پاسخ ها را بدهید. ارائه کردن این پاسخ ها به مخاطبان نیز باید با بهترین راه ممکن انجام شود. در این زمینه استفاده از لیست های مختلف، جدول های کاملا واضح، شکل هایی باکیفیت و مواردی از این دست بسیار با ارزش خواهد بود.

 

چند نمونه از سایت‌‌های تولیدکننده محتوای سبز

وبسایت های بالا تعداد بسیار زیادی از محتوای سبز را در مورد موضوعات بسیار متنوعی منتشر می کنند. به عنوان مثال ویکی پدیا، تقریباً برای نصف جستجوهای گوگل در رتبه اول صفحه نتایج است! اگرچه، بعضی از این وب سایت ها برای تکه تکه کردن محتوا و افزایش تعداد آنها، بعضی اوقات محتواهای بی کیفیتی تولید می کنند. نه تنها سر زدن به این وبسایت ها برای دیدن مدل های محتوای سبز ارزشمند است، بلکه می توانید ببینید که این وب سایت ها در کدام بخش ها دچار ضعف هستند که شما می توانید بهتر و با کیفیت تر از آنها بنویسید.

 

ایده هایی برای محتوای جدید همیشه سبز

 • آموزش با فیلم برای ایجاد محتوای ماندگارتر
 •  انتخاب بهترین محصولات در زمینه‌های مختلف
 • مقالات آموزشی یا راهنماها
 • پرداختن به پرسش و پاسخ برای تولید محتوایی بلندمدت
 • مقالات و تعاریف حرفه ای
 • کتاب های الکترونیکی
 • مطالعات موردی
 • مصاحبه ها
 • اینفوگرافیک ها
 • بررسی و توضیحات محصول

محتوای همیشه سبز

کلام پایانی

اگر می‌خواهید ترافیک ارگانیک وب‌سایت‌تان را افزایش دهید، به مخاطبانتان چیزی بیاموزید و اعتبار برندتان را افزایش دهید، باید تولید محتوای همیشه سبز باکیفیت و مفید را در برنامه ی بازاریابی محتوایتان بگنجانید. بهترین استراتژی برای بازاریابی محتوا این است که در وبسایتتان هم از پست های زمان دار و ترند استفاده کنید و هم از پست های همیشه سبز! آيا تجربه‌ای از تولید محتوای سبز داشته‌اید؟ خوشحال می‌شویم نظراتتان را در کامنت‌ها بخوانیم و از تجربه شما نیز استفاده کنیم.

مشاهده نسخه PDF مقاله: محتوای همیشه سبز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با افتخار میزبان صدها مجموعه بزرگ سازمانی و تجاری در ایران و 21 کشور هستیم

سازمان مدیریت بحران کشور

سازمان مدیریت بحران کشور

سازمان امداد و نجات

سازمان امداد و نجات کشور

بهزیستی

سازمان بهزیستی کشور

واحد فناوری

واحد رشد و فناوری اطلاعات

WhatsApp Image 2021 11 03 At 11.28.10 AM

جمعیت هلال احمر

تعاون روستایی

سازمان تعاون روستایی

اداره کل امور مالیانی

اداره کل امور مالیاتی

نظام مهندسی

سازمان نظام کاردانی ساختمان

سازمان آب

سازمان آب منطقه ای

سازمان تبلیغات اسلامی

سازمان تبلیغات اسلامی