اصول و ترفند های افزایش نرخ کلیک یا CTR

مقدمه

نرخ کلیک یا همان CTR یکی از فاکتور هایی است که بصورت غیر مستقیم بر روی سئو و بهینه سازی سایت تاثیرگذار است، اگر هنوز به خوبی با مفهوم آن آشنایی ندارید و نمی دانید با استفاده از چه روش هایی می توانید آن را بهبود ببخشید، پیشنهاد می کنیم که از نکاتی که برای افزایش نرخ کلیک یا CTR در ادامه ی این مقاله برای شما ارائه می شود، استفاده کنید. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

اصول و ترفند های افزایش نرخ کلیک یا CTR

نرخ کلیک یا همان CTR یکی از فاکتور هایی است که بصورت غیر مستقیم بر روی سئو و بهینه سازی سایت تاثیرگذار است، اگر هنوز به خوبی با مفهوم آن آشنایی ندارید و نمی دانید با استفاده از چه روش هایی می توانید آن را بهبود ببخشید، پیشنهاد می کنیم که از نکاتی که برای افزایش نرخ کلیک یا CTR در ادامه ی این مقاله برای شما ارائه می شود، استفاده کنید. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

نرخ کلیک

نرخ کلیک یا CTR چیست؟

نرخ کلیک معیاری است که با استفاده از آن می توانید میزان کلیک کاربران بر روی لینک سایت یا تبلیغات اینترنتی خود را اندازه گیری کنید. نرخ کلیک سایت شما یکی از مهم ترین شاخص های اندازه گیری عملکرد است که امروزه برای سنجش میزان موفقیت کمپین های بازاریابی بصورت گسترده استفاده می شود. به بیان ساده تر CTR درصدی است که کاربران در نتایج جستجو برروی لینک سایت شما کلیک می کنند و به این صورت محاسبه می شود که، تعداد دفعات کلیک کاربران بر تعداد دفعات نمایش سایت شما در صفحه ی نتایج سرچ گوگل تقسیم می شود. این مقدار برای صفحات و کلمات کلیدی مختلف متفاوت است.

دلیل اهمیت افزایش نرخ کلیک یا CTR در سئو چیست؟

همیشه جایگاه خوب یک سایت در گوگل، نمی تواند بازید بالا از سایت را تضمین کند. زیرا آن چیزی که در سئو مهم است، این است که چند نفر بر روی سایت شما کلیک می کنند بدون اینکه از سایت سریعا خارج شوند. در حقیقت هدف شما باید جذب بازدیدکنندگانی باشد که به مشتری تبدیل می شوند. داشتن CTR خوب می تواند به سئو صفحه سایت کمک کند. در حالت کلی نرخ کلیک به دو پارامتر بستگی دارد، یکی جایگاه شما در نتایج گوگل است و دیگری حوزه ی فعالیت شما و رقیبانتان است.

قاعدتا شما هم در جستجوهای خودتان در گوگل از صفحه ی اول یا دوم جلوتر نمی روید. در نتیجه سایتی که رتبه ی آن در صفحه ی اول گوگل و نتایج ابتدایی باشد، شانس بیشتری برای دیده شدن و کلیک خوردن نسبت به سایت های صفحات بعد تر دارد. اگر حوزه ای که در آن فعالیت می کنید نیز از سایت های پرمخاطب و معتبر باشد، قاعدتا شانس شما برای کلیک خوردن کاهش می یابد.

CTR

نرخ کلیک یا CTR خود را چگونه افزایش دهیم؟

برای بهبود نرخ کلیک راهکارهای زیادی وجود دارد که تقریبا باید از همه ی آنها بطور همزمان و با دقت استفاده کنید. در حقیقت هدف نهایی ما این است که کاربران در میان انبوهی از نتایج گوگل تنها بر روی سایت ما کلیک کنند و به مشتری بالفعل برای برند ما تبدیل شوند. برای تحقق این مهم، بهبود نرخ کلیک یا CTR یک روش بسیار خوب و کارآمد است که ما آن را به شما آموزش می دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

از کلمات کلیدی طولانی استفاد کنید

استفاده از کلمات کلیدی طولانی و دقیق یک بخش مهم در سئو سایت محسوب می شود. که با استفاده از می توان میزان جستجو های ارگانیک را افزایش داد. قاعدتا شما با پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی جذاب تر و مرتبط با محتوای سایت خود شانستان را برای کسب رتبه های برتر گوگل افزایش می دهید.

یک عنوان جذاب انتخاب کنید

یک عنوان جذاب می تواند معجزه کند. قاعدتا شما نیز در جستجوی خودتان اگر بایک عنوان کلیشه ای روبه روشوید نه تنها آن را باز نمی کنید، که سریع آن را رد می کنید که مبادا وقتتان از دست برود. اما یکسری عنوان ها هستند که به اصطلاح برخلاف جریان آب شنا می کنند و کاربر را برای کلیک کردن قلقلک می دهند. در کنار جذابیت عنوان شما باید ساده و سرراست باشد. مثلا عناوینی که در آن از از عدد استفاه شده است مانند: 10 مورد از بهترین …، یا عناوینی که در عبارت آن از کلمه هایی مثل آسان، رایگان، چگونه، معجزه، تضمینی، جادویی و… استفاده می شود.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

جذب کاربر و تبدیل آن به مشتری

نوشتن توضیحات متا موثر

توضیحاتی که در جستجوی گوگل، زیر هر عنوان نشان داده می شود، توضیحات متا نام دارد که باید مختصر و البته جذاب باشد و باعث جلب توجه و ترغیب کاربر گردد. زیرا توضیحات متا اولین چیزی است که کاربران در گوگل به آن توجه می کنند و به آنها می گوید که محتوای شما در رابطه با چه موضوعی است. پس نباید توضیحات متا را دست کم بگیرید و توصیفی دقیق از محتوای صفحه در اختیار کاربر قرار دهید.

پرهیز از اصطلاحات پیچیده

حتی افرادی که به مطالعه مطالب سنگین و پرمغز عادت دارند هم علاقه ای ندارند که در سایتی بمانند که پر از اصطلاحات پیچیده و نامربوط است. طبیعی است که مهم ترین بخشی که این نکته باید بیشتر رعایت شود، عنوان صفحات سایت است. کاربران با دیدن یک عنوان سخت و پیچیده، بعید است که بر روی آن عنوان کلیک کنند.

بهینه سازی سرعت سایت

اگرچه سرعت سایت به طور مستقیم در نرخ کلیک تاثیر ندارد، اما اگر سرعت سایت شما بالا باشد، باعث بهبود سئو سایت شما می شود و اگر رتبه ی شما در نتایج گوگل بالا باشد به معنی کلیک بالاتر است. اگر سرعت باز شدن سایت بین یک تا سه ثانیه طول بکشد این احتمال وجود دارد که کاربر صبرش تمام شود و صفحه را قبل از باز شدن ببندد و شما یک کلیک را از دست می دهید. سرعت سایت یک فاکتور بسیارمهم برای بهبود تعدادکلیک ها و تجربه ی کاربری و در نتیجه CTR است.

از محتوای لیستی وتصاویراستفاده کنید

نوشتن محتواهایی که شامل یک لیست چندتایی از چیزهای جذاب برای کاربران است و اطلاعات خوبی به آنها می دهد می تواند نرخ کلیک بسیار خوبی داشته باشد. تصاویر جذاب نیز در تجربه جستجو بسیار مهم هستند زیرا تصاویر به درک کاربران از مفهوم بیان شده کمک می کند. گاهی اوقات شما می توانید با استفاده از تصاویر ساده و جذاب اطلاعاتی را که نیاز به هزاران کلمه دارند را فقط در یک یا چند تصویر خلاصه کنید.

نتیجه گیری

یکی از راه هایی که باعث افزایش ترافیک طبیعی سایت می شود، بالابردن کلیک است. شما می توانید با افزایش نرخ کلیک یا CTR سایت، ترافیک طبیعی وب سایت را تا میزان قابل توجهی افرایش دهید و با افزایش تعداد ورودی های وبسایت، باعث رونق کسب وکارتان شوید و درآمد قابل توجهی کسب کنید. و این هدف نهایی تمام سئوکاران دنیاست. روش هایی که در این مقاله مطرح کردیم می توانند راهکارهایی موثر برای بهبود CTR وب سایت باشند.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form