ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

پرکاربردترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو

مقدمه

به سرعت هوش مصنوعی در حال پیشرفت است و رشد چشمگیر آن شرایطی را فراهم نموده تا بتوان از آن در هر زمینه‌ای به منظور راحت نمودن انجام کارها بهره مند شد. این روزها یکی از موضوعات پرطرفدار که توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کند، ساخت ویدیو با هوش مصنوعی است. آمارها نشان میدهند که بیش از 80 درصد از ترافیک آنلاین، مخصوص ترافیک ویدیویی است. از طرف دیگر میتوان گفت اکثر کاربران، محتوای ویدیویی را به محتوای متنی و تصویری ترجیح میدهند.از این رو برای کسب و کارهایی که میخواهند در فضای مجازی رقابت کنند تولید محتوای ویدیویی باکیفیت از اهمیت بسیاری برخوردار است.

آنچه در این مقاله می خوانید:

با ارائه ابزارهای پیشرفته و قدرتمند هوش مصنوعی فرصتی ایجاد شده تا به جای تولید محتوای ویدیویی به شیوه سنتی که روشی زمانبر و پرهزینه میباشد بتوان به صورت هوشمندانه تنها با چند کلیک ایده های بکر و جذابی را از طریق ابزارهای هوش مصنوعی ساخت ویدیو به فایل‌های ویدیویی تبدیل کرد. اگر علاقه مند به حوزه دیجیتال مارکتینگ و ساخت و ویرایش ویدیو با هوش مصنوعی هستید، پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو بپردازیم.

چرا ساخت ویدیو با هوش مصنوعی؟

امروزه به لطف هوش مصنوعی ابزارهای قدرتمند و پیشرفته‌ای در حوزه ساخت ویدیو توسعه داده شده‌اند که به واسطه‌ی بهره مندی از آنها میتوان محتواهای ویدیویی را در کوتاه‌ترین زمان تولید نمود و آنها را در فضای مجازی منتشر کرد. از این رو در پاسخ به سوال” چرا ساخت ویدیو با هوش مصنوعی؟” میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
• با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی میتوان ویدیوهایی با کیفیت فوق العاده عالی بر اساس متن مورد نظر تولید کرد.
• در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی، ویدیو‌ها عملکرد و کارآیی بهتری از خود نشان میدهند و از این رو ساخت ویدیو با هوش مصنوعی میتواند تعامل بیشتری با کاربران برقرار کند.
• از نظر سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو میتوان گفت محتواهای ویدیویی میتواند جایگاه محتوا را در موتورهای جستجو ارتقا بخشد.
• ساخت ویدیوهایی که با متن همراه هستند یا به اصطلاح زیرنویس دارند میتواند میزان دسترسی و بهره مندی از محتوا را افزایش دهد.
• ساخت ویدیو با هوش مصنوعی کار آسانی است. به این صورت که میتوان به واسطه ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو با استفاده از نوشتن مستقیم متن و یا URL متن مورد نظر محتوای ویدیویی تولید کرد.

معرفی پرکاربردترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

در این بخش از مقاله میخواهیم بهترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی از نظر کاربران را معرفی کنیم.

معرفی پرکاربردترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

Pictory

از پرکاربردترین و بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو میتوان ابزار Pictory را معرفی نمود. کار با این ابزار کار سخت و پیچیده‌ای نیست، به گونه‌ای که تنها میتوان با ارائه یک مقاله آن را به یک محتوای ویدیویی تبدیل نمود و سپس آن را در فضای مجازی و یا شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. از ویژگی‌های برجسته ابزار Pictory میتوان به ایجاد حلقه‌های برجسته ویدیویی که قابلیت اشتراک گذاری را دارند، اشاره نمود. هم چنین با توجه به این که Pictory در فضای ابری قرار دارد بر روی هر رایانه‌ای قابل استفاده میباشد. گفتنی است ویرایش ویدیوها با استفاده از متن، قابلیت زیرنویس کردن ویدیوها به صورت کاملا خودکار و خلاصه نمودن ویدیوهای طولانی از دیگر امکانات این ابزار هوش مصنوعی ساخت ویدیو به شمار می‌آید.

Pictory
Synthesys

از شرکت‌های موفقی که توانسته ابزاری را با توسعه الگوریتم‌هایی به منظور تبدیل متن به صدا و ویدیو طراحی و ارائه دهد، شرکت Synthesys نام دارد. میتوان گفت ابزار Synthesys به عنوان بهترین ابزار برای ساخت ویدیوهای توضیح دهنده مورد استفاده قرار میگیرد. این در حالی است که تولیدگنندگان محتوا میتوانند با بهره مندی از فناوری ویدیویی هوش مصنوعی، همگام سازی لب را بر روی محتواهای ویدیویی خود اعمال کنند. به این صورت که با انتخاب یک آواتار و متن یا اسکریپت مورد نظر میتوان ویدیویی با کیفیت بالا تولید کرد. لازم به ذکر است ابزار Synthesys قابلیت پشتیبانی از بیش از 140 زبان را دارد به گونه‌ای که میتوان متن مورد نظر را به یکی از 140 زبان موجود تایپ نمود. هم چنین مجهز به یک بانک صوتی است که میتوان محتواهای ویدیویی را با استفاده از254 سبک منحصر به فرد تولید نمود. رابط کاربری آسان، سفارشی سازی کامل، قابلیت ویرایش و خروجی ویدیو با وضوح بالا از دیگر ویژگی‌های برجسته ابزار Synthesys میباشد.

Synthesys
Deepbrain AI

لذت ساخت ویدیو با هوش مصنوعی را میتوانید با ابزار Deepbrain AI تجربه کنید. به این صورت که پس از وارد نمودن اسکریپت به صورت دستی یا کپی، زبان مناسب و مدل مورد نظر هوش مصنوعی را انتخاب نموده و در عرض چند دقیقه محتوای ویدیویی خود را تولید نمایید. هم چنین اعمال جلوه‌های ویژه و افکت‌های جذاب بر روی ویدیو با ابزار Deepbrain AI امکان پذیر است. گفتنی است این ابزار هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو این امکان را به کاربر میدهد تا بتواند خروجی ویدیوهای ساخته شده خود را با فرمت‌های مختلف و با کیفیت‌های بالا دریافت نموده و در فضای مجازی انتشار دهند.

Deepbrain AI

InVideo

یکی دیگر از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی InVideo است که میتواند بهترین گزینه برای تولید ویدیوهای بازاریابی و توضیح دهنده باشد. باید خاطر نشان کرد برای کار با این ابزار نیاز به دانش و تخصص خاصی در حوزه ساخت و ویرایش ویدیو نیست و هر فردی با هر میزان تجربه و دانشی میتواند به منظور ویرایش ویدیو با هوش مصنوعی از این ابزار استفاده کند. برای کار با ابزار InVideo کافی است پس از وارد نمودن متن بهترین الگو را انتخاب و یا قالب مورد نظر خود که به صورت حرفه‌ای و متحرک طراحی شده‌اند، سفارشی کنید. حال پس از چند دقیقه میتوانید خروجی کار خود را با بهترین کیفیت دریافت کنید و در شبکه‌های اجتماعی آن را به اشتراک بگذارید. کاربران به منظور نمایش اسلاید، توسعه ویدیوهای تبلیغاتی و ارائه‌ها میتوانند از قابلیت‌های این ابزار هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو بهره مند شوند.

 InVideo

Fliki

ابزار Fliki را میتوان نمونه ی دیگری از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی معرفی نمود که میتوان با استفاده از آن تنها در عرض چند دقیقه ویدیوهایی با صداهای واقعی تولید کرد. پشتیبانی از
2000 صدای واقعی و تبدیل متن به گفتار در بیش از 75 زبان از قابلیت‌های ابزار Fliki به شمار می‌آید. به عبارت دیگر تبدیل متن به ویدیو و ترکیب آن با قابلیت‌های هوش مصنوعی نوشتاری به گفتاری میتواند محتواهایی را ارائه دهد که بتوان آن را در موارد مختلف استفاده کرد. برای ساخت فیلم‌های آموزشی، نمایش محصول، محتواهایی ویدیویی رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات ویدیویی ابزار Fliki بهترین گزینه است.

Fliki

نتیجه گیری

به طور کلی حضور ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی فرصتی را برای کسب و کارها و افراد علاقه مند به ساخت محتوای ویدیویی فراهم نموده است تا بتوانند با بهره مندی از آنها بدون نیاز به دانش و تجربه خاصی در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویدیوهایی با کیفیت‌های بالا تولید کنند. در این مقاله سعی کردیم با معرفی بهترین ابزارهای ساخت و ویرایش ویدیو با هوش مصنوعی به شما در این امر یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

 

 

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form