بازاریابی اینستاگرام و نکات ریز و مهم آن

مقدمه

در این مقاله قصد داریم به نکات جزئی ولی مهم در بازاریابی اینستاگرام بپردازیم که در مجموع می تواند به افزایش فالوور و در نهایت اینگیجمنت سایت شما کمک کند. اولین نکته کوچکی که می توان به آن اشاره کرد نام در اینستاگرام است. در انتخاب نام باید دقت کافی را داشته باشیم چراکه اگر برند مطرحی هستیم باید بدانیم کاربران با چه چیزی به دنبال ما می آیند و سرچ می کنند تا به پیج ما برسند. پس باید سعی کنیم نام راحتی را انتخاب کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

درسرچ اینستا بیشتر دیده شویم!

در این مقاله قصد داریم به نکات جزئی ولی مهم در بازاریابی اینستاگرام بپردازیم که در مجموع می تواند به افزایش فالوور و در نهایت اینگیجمنت سایت شما کمک کند. اولین نکته کوچکی که می توان به آن اشاره کرد نام در اینستاگرام است. در انتخاب نام باید دقت کافی را داشته باشیم چراکه اگر برند مطرحی هستیم باید بدانیم کاربران با چه چیزی به دنبال ما می آیند و سرچ می کنند تا به پیج ما برسند. پس باید سعی کنیم نام راحتی را انتخاب کنیم. همچنین در این قسمت باید هم نام را به صورت لاتین هم فارسی با یک فاصله در کنار هم بنویسیم چون ممکن است به هر دو صورت توسط کاربران سرچ شود. همچنین می توانید از شرکت خدمات شبکه های اجتماعی کمک بگیرید.

اینستاگرام و بازاریابی در آن

داشتن یک بیو (BIO) کاربردی

باید دقت کنیم که اگر یک پیج بیزینسی داریم در بیو چه چیزی بنویسیم که حتی کاربری که تازه با پیج آشنا شده و آن را فالو نکرده است آن را ببیند و متن به کار برده شده آنقدر جذاب باشد که کاربر آن را بخواند و به دنیال آن پست ها را نگاه کند. بیوی اینستاگرام می تواند مانند یک ویترین عمل کند و می تواند تاثیر مهمی در جذب کاربر داشته باشد.

تاثیر هشتگ در بیو برای بازرایابی اینستاگرام:

به تازگی اینستاگرام قابلیتی را فعال کرده که ما می توانیم در بیو هشتگ قرار دهیم. اولین دلیل این کار این است که اگر کاربری با یک موضوع خاصی آشنا نیست و پیج ما درباره آن موضوع است وارد صفحه هشتگ شده و با آن موضوع آشنا می شود و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب می کند. دومین دلیل این است که اینستاگرام متوجه می شود که پیج ما در چه زمینه موضوعی فعالیت می کند و پست می گذارد. ولی نباید در گذاشتن هشتگ زیاده روی نکنیم و در حد یک یا دو هشتگ کافی است.

تاثیر هشتگ در بازاریابی اینستاگرام

اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی عنوان مقاله ایست که برای جلوگیری از اشتباهات بازاریابی توصیه میشود، مطالعه کنید.

انتخاب هدفمند عکس پروفایل در بازاریابی اینستاگرام

با توجه به اینکه عکس پروفایل اینستاگرام کوچک است و کاربر نمی تواند روی آن زوم کرده یا آن را دانلود کند، سعی کنیم از یک عکس شفاف و واضحی استفاده کنیم که برای کاربر گویا و قابل فهم باشد. بهتر است در انتخاب عکس خلاقیت به خرج دهیم چون باعث زیبایی ظاهری پیج ما می شود. اگر برند مشهوری هستیم و نمی توانیم پروفایل خود را تغییر دهیم بهتر است آن را در مناسبت های متفاوت و  متناسب با آن مناسبت تغییرات جزئی بدهیم تا بر زیبایی آن افزوده شود.

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

هایلایت استوری هدفمند

استوری اینستاگرام و تاثیر آن در بازاریابی

این ویژگی خیلی وقت است که به اینستاگرام اضافه شده و ما می توانیم از این قابلیت به خوبی در بازاریابی اینستاگرام بهره ببریم چون در حال حاضر ممکن است استوری ها بیشتر از پست ها دیده شوند. پس بهتر است استوری هایی انتخاب کنیم که کاربر را بیش از پیش به پیج ما جذب کند. به عبارت دیگر بهتر است کم کار کنیم ولی در مقابل استوری های بهتری بگذاریم. همچنین اگر پیج شما بیشتر از 10K فالوور دارد می توانید در استوری از لینک هم استفاده کنید چون می توانید ورودی خیلی خوبی را به سمت وب سایت خود ببرید. اگر فکر می کنید بعضی از استوری ها ممکن است برای کاربران جذاب باشد آنها را هایلایت کنید تا در فواصل زمانی مختلف برای کاربر قابل مشاهده باشد. البته باید سعی کنیم چند هایلایت استوری گلچین شده را فقط قرار دهیم.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

الگوریتم اینستاگرام و معیارهای مهم آن

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form