بهترین زبان های برنامه نویسی برای نرم افزارهای حسابداری

بهترین زبان های برنامه نویسی برای نرم افزارهای حسابداری

مقدمه

امروزه در حسابرسی آنالیز داده­ ها موضوعی بسیار حائز اهمیت است. برای انجام حسابرسی دقیق و منظم به نرم افزارهای حسابداری خوبی نیاز دارید که زبان­های متفاوتی برای نوشتن و طراحی این نرم افزارها بکار می­رود. سعی می­کنیم شما را با برخی از بهترین زبان­های برنامه نویسی حسابداری آشنا کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

برای یک حسابدار خوب بودن باید بتوانید با داده کاوی به خوبی کار کنید و با برنامه نویسی نرم افزار حسابداری  تجربه خوبی در این زمینه داشته باشید. این تنها فرصتی است که بتوانید با استفاده از پیشینه حسابداری خود از دنیای فناوری هم استفاده کنید.

امروزه در حسابرسی آنالیز داده­ ها موضوعی بسیار حائز اهمیت است. برای انجام حسابرسی دقیق و منظم به نرم افزارهای حسابداری خوبی نیاز دارید که زبان­های متفاوتی برای نوشتن و طراحی این نرم افزارها بکار می­رود. سعی می­کنیم شما را با برخی از بهترین زبان­های برنامه نویسی حسابداری آشنا کنیم.

 

 

جاوا JAVA

جاوا یک زبان برنامه نویسی با هدف کلی مبتنی بر شی گرایی است. کد جاوا کامپایل شده می­تواند بر روی تمام سیستم عامل­هایی که جاوا را پشتیبانی می­کنند بدون هیچ گونه ایرادی اجرا شود. می­توان گفت که برای داده کاوی جاوا بهترین زبان برنامه نویسی است. برنامه نویسی با زبان جاوا بسیار معتبر بوده و می­تواند تغییرات شغلی بسیار خوبی برایتان رقم بزند.

 

زبان برنامه نویسی جاوا برنامه حسابداری

زبان برنامه نویسی جاوا

 

می­توان از طریق دوره­های آموزشی آن را فرا گرفته و بهترین بهره را ببرید. زبان جاوا دنیای گسترده­ای برای خود دارد حتما آن را به طور حرفه­ای یاد بگیرید. برای درک بهتر یک زبان برنامه نویسی باید برنامه­ها را تمرین کنید. از این طریق سریع­تر می­توانید زبان­ها را یاد بگیرید.

امروزه جاوا به یکی از محبوب­ترین زبان­های برنامه نویسی دنیا تبدیل شده است.

Sql

برای نوشتن یک برنامه حسابداری باید با مفاهیم پایگاه داده و زبان sql آشنایی داشته باشید. داده بخش اصلی برنامه­ حسابداری است برای نگهداری از این داده­ها، از یک سیستم پایگاه داده استفاده می­شود. sql یک زبان برنامه نویسی است که به برنامه نویسان امکان کار با این داده­ها را می­دهد. Sql یک زبان است اما نه به همان معنی که زبان برنامه نویسی جاوا و یا C++ می­باشد. sql یک زبان نسل چهارم محسوب می­شود در صورتی که جاوا نسل سوم است.

 

دلفی Delphi

دلفی یک زبان برنامه نویسی و یک محیط یکپارچه برای توسعه سریع نرم افزار است. این زبان گزینه مناسبی برای نوشتن برنامه­ حسابداری است. در ایران دلفی کار کم بوده و دوره­های آموزشی کمی نیز برای یادگیری این زبان برنامه نویسی موجود است.

زبان برنامه نویسی دلفی برنامه نویسی حسابداری

زبان برنامه نویسی دلفی

 

 

دلفی بسیاری از مؤلفه­های اصلی به ویژه VCL، IDE زمان اجرا به اشتراک می­گذارد. زبان برنامه نویسی دلفی از توسعه سریع برنامه (RAD) پشتیبانی می­کند. یک زبان مناسب و کارآمد برای برنامه نویسی­های حسابداری است که می­توانید با یادگیری آن بهترین بهره را ببرید.

بیشتر بخوانید :

سی شارپ یا C#

بهترین انتخاب برای برنامه نویسی حسابداری را می­توان سی شارپ دانست. این زبان گسترده و قدیمی برنامه نویسی، بسیار کارآمد بوده و توانسته با زمان همسو شود. به هیچ عنوان نمی­توان ادعا کرد که زبانی قدیمی و منسوخ شده است. C# یک زبان برنامه نویسی چند منظوره با هدف کلی است که شی گرا می­باشد. این زبان توسط مایکروسافت معرفی شد و در سال 2003 به عنوان یک استاندارد بین المللی تصویب شد. زبان و پیاده سازی­های سی شارپ اصول مهندسی نرم افزار را به قوی­ترین شکل ممکن پشتیبانی می­کند. برای برنامه نویسی حسابداری دوام و بهره­وری از برنامه بسیار حائز اهمیت است که با زبان سی شارپ به این مهم دست خواهید یافت.

 

زبان برنامه نویسی سی شارپ نرم افزار حسابداری

زبان برنامه نویسی سی شارپ

 

 

 

C# برای نوشتن برنامه­های کاربردی اعم از برنامه­های بسیار بزرگی که برای سیستم عامل­های پیشرفته استفاده می­شوند و یا برنامه­های کوچک که عملکرد اختصاصی دارند مناسب و کاربردی است. زبان برنامه نویسی سی شارپ با توجه به نیاز حافظه و قدرت پردازش از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می­باشد. برنامه نویسان امروزی از این زبان استفاده­های فراوانی می­کنند. دوره­های آموزشی بسیاری توسط افراد متخصص این کار برگزار می­شود که به راحتی می­توان آن را فرا گرفت. همچنین کتاب­های آموزشی بسیاری نیز برای سی شارپ در بازار موجود است. یادگیری زبان برنامه نویسی برای نوشتن یک برنامه حسابداری کافی نخواهد بود. این کار نیاز به تجربه فراوان و آزمون و خطای بسیاری دارد. اگر می­خواهید یک نرم افزار حسابداری قوی و حرفه­ای طراحی کنید حتما C# را در نظر بگیرید.

 

پایتون Python

یکی دیگر از زبان­های برنامه نویسی برای نرم افزار حسابداری که به شما توصیه می­کنیم، پایتون است. پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و حرفه­ای می­باشد. اساس طراحی این زبان برای برنامه نویسی کد خوانی و استفاده قابل توجه از فضای سفید است. پایتون از چندین الگوی برنامه نویسی پشتیبانی می­کند و برای نرم افزارهای حسابداری گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

 

زبان برنامه نویسی پایتون نرم افزار حسابداری

زبان برنامه نویسی پایتون

 

پایتون نیز یک زبان شی گرا و عملکردی بوده که در اواخر دهه 1980 میلادی به عنوان جانشینی برای زبان ABC معرفی شد. این زبان همچنین دارای وضوح نام دینامیکی است که متدها و متغیرها را هنگام اجرای برنامه به یکدیگر متصل می­کند.

پایتون زبانی است که به راحتی قابل خواندن بوده و اغلب از کلمات کلیدی انگلیسی در آن استفاده می­شود.

 

نرم افزار مدیریت حسابداری حمل بار ایراکد از جمله نرم افزارهای پر کاربرذ در زمینه حسابداری حمل بارهای سنگین میباشد. این نرم افزار به دلیل استفاده در بسیاری از مشاغل و برای حمل بارهای سنگین مورد استفاده قرار میگیرد. زبان های برنامه نویسی این نرم افزار کاملا اختصاصی بوده و برای شرکت حسابداری حمل بار سیمان به صورت تخصصی پیاده سازی و اجرا شده است.

ویژگی نرم افزارهای حسابداری

توجه داشته باشید که برای نوشتن یک نرم افزار حسابداری قبل از پیدا کردن زبان مناسب برنامه نویسی آن، باید بدانید که یک نرم افزار خوب حسابداری چه ویژگی­هایی داشته و چگونه باید کار کند. در ادامه چند نکته مهم در این زمینه را به شما معرفی می­کنیم.

یک نرم افزار حسابداری خوب، صرف نظر از اندازه و یا صنعتی که مورد استفاده قرار می­گیرد باید برای هر نوع کسب و کاری ایده­آل باشد. برنامه­های حسابداری باید مفید عمل کرده و به حداقل رساندن هزینه­ها برای کاربر کمک کند. یکی از مهم­ترین ویژگی­هایی که هنگام طراحی نرم افزار حسابداری باید به آن دقت کنید این است که برنامه نوشته شده کاربر پسند باشد.

صورت حساب و مدیریت موجودی را در یک سیستم یکپارچه ارائه دهید، این کار می­تواند مدت زمان انتقال داده­ها از یک سیستم  به یک سیستم دیگر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. خطاهای برنامه حسابداری را شناسایی و از آن­ها جلوگیری کنید. نرم افزاری طراحی کنید که به صورت خودکار خطاها را بررسی کند. نرم افزارهای حسابداری با توجه به اطلاعات مالی داده­های بسیاری که دارد، حساس بوده و هرگز نباید در آن اشتباه کنید. بنابراین یک نرم افزار حسابداری طراحی کنید که ویژگی­های امنیتی کاملی داشته باشد.

با شناخت و نیاز یک نرم افزار حسابداری و همچنین با انتخاب درست زبان مناسب برای برنامه نویسی، می­توانید نرم افزار مفید و کارآمدی طراحی کنید.

 

منابع مقاله: https://www.indeed.com/community/finance-accounting/best-programming-language-for-an-accountant-to-learn/m-p/

1437893/highlight/true

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

11 پاسخ

  1. واقعا ممنون از اطلاعات مفیدتون که واضح و مختصر به کاربرد این زبان ها و انواع آنها در بحث حسابداری صحبت کردید .
    خدا قوت

  2. لطفا به ظاهر سایت مخصوصا فونت های بخش نظرات رسیدگی کنید . متن کوچک با درصد خوانایی کم ،مخاطب رو اذیت میکنه
    سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form