بررسی تفاوت cms های آماده با طراحی سایت اختصاصی

بررسی تفاوت cms های آماده با طراحی سایت اختصاصی

مقدمه

یکی از عوامل بسیار موثر بر گسترش کسب و کار طراحی سایت کاربردی و مفید می باشد.به این دلیل دو تا از روش های پرکاربرد طراحی وبسایت اختصاصی  و همچینن Cms های آماده برای طراحی سایت را در این مقاله برای شما شرح می دهیم و تفاوت میان آنها را بیان می کنیم تا شما بتوانید با آگاهی و اطلاعات بیشتر نسبت به طراحی سایت خود اقدام کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

همانطور که میدانید امروزه یکی از عوامل بسیار موثر بر گسترش کسب و کار و رسیدن به موفقیت طراحی سایت کاربردی و مفید می باشد به همین خاطر افراد در حوزه‌های مختلف همواره به دنبال راه‌های جدید و مفید برای طراحی سایت خود می‌باشند به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا دو تا از روش های پرکاربرد طراحی سایت اختصاصی  و همچینن Cms های آماده یا کدنویسی اختصاصی  برای طراحی سایت را برای شما شرح داده و تفاوت میان آنها را نیز بیان کنیم تا شما بتوانید با آگاهی و اطلاعات بیشتر نسبت به طراحی سایت خود اقدام کنید و در نهایت یک سایت بی نظیر داشته باشید.

طراحی سایت با cms های اماده از جمله وردپرس، جوملاف دروپال و… عملا به عنوان کدنویسی شناخته میشوند. اما کار با آنها راحت تر بوده و دیگر نیازی به نوشتن هزاران خط کد برای یک عمل ساده را ندارید. اما کدنویسی اختصاصی سایت برای هر موضوعی نیاز به کدنویسی داشته و کار و زمان طولانی تری برای آن خرج میشود. به عنوان مثال برای انتشار یک پست ساده در سایت با کدنویسی اختصاصی نیاز به زبان های برنامه نویسی  HTML, CSS، Javascript, PHP, MySQL ,Jquery ،AJAX داشته و همچنین فرمورک های  Larvel, MVC, Bootstrasp, Sass, را نیز آگاه باشید تا بتوانید تجزیه و تحلیل درستی را ارائه دهید. اما برا انتشار پست در سایت وردپرس کافیست مطلب را نوشته و دکمه انتشار را بزنید البته که برای همین انتشار مطلب در سیستم مدیریت محتوای وردپرس هزاران خط کد نوشته شده است.

تفاوت Cms های آماده یا کدنویسی اختصاصی

در ابتدا سوالی مبنی بر تفاوت های میان cms های آماده و طراحی سایت به صورت اختصاصی برای افراد به وجود می‌آید که برای پاسخ به آن می‌بایست اول تعریفی کوتاه و مختصر در مورد هر کدام از این روش‌ها برای شما ارائه دهیم و بعد از آن به سراغ بر شمردن تفاوت‌های میان آنها رویم تا بتوانید به درک بیشتری نسبت به تفاوت ها برسید و انتخاب درست تری داشته باشید.

اگر بخواهیم روش cms را با زبانی ساده توضیح دهیم باید بگوییم که این روش این واژه کوتاه شده کلمه انگلیسی به صورت content management system می‌باشد و با نام دیگر مدیریت محتوای باز نیز در میان مردم شناخته می‌شود، معنی آن سیستم مدیریت محتوا است که به کمک آن می‌توان به سادگی یک سایت را در مدت زمان کوتاهی طراحی کرد زیرا این روش به مدیریت برنامه نویسی نیازی ندارد و کار شما را به سادگی راه می‌اندازد اما اگر بخواهید یک سایت اختصاصی و شخصی با امکانات مورد نظر خود طراحی کنید بهتر است از روش دیگر استفاده کنید زیرا در روش طراحی سایت اختصاصی  می‌توانید هر طور که بخواهید صفحه سایت خود را ویرایش کرده و عوامل مختلفی مانند عکس و… به آن اضافه کنید به همین خاطر اگر شما قصد دارید تا یک سایت برای خود راه اندازی کنید بهتر است به تفاوت‌های میان این دو که در ادامه برای شما شرح داده خواهد شد توجه ویژه داشته باشید تا بتوانید به درستی روش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

میزان امنیت cms های آماده و طراحی سایت اختصاصی

معرفی انواع cms های آماده:

وردپرس:

بدون شک یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان وردپرس است این سیستم با بیش از 64 درصد از سایت های جهان را به خود اختصاص داده است و به دلیل پلاگین های مختلفی که روی آن نصب میشود میتوان تمامی سایت های جهان را بر روی آن پیاده سازی و اجرا نمود.

جوملا:

بعد از وردپرس جوملا جزء آن دسته از سیستم هاست که در جهان کاربرد دارد. با استفاده از جوملا میتوان  تمامی سایت ها را طراحی نمود ولی از آنجا که تعداد پلاگین های آن کم است کمتر کورد توجه قرار گرفته است

شاپیفای:

این سیستم مدیریت محتوا بیشتر برای سایت های فروشگاهی کاربرد دارد و سایت های زیادی در دنیا بر اساس این سیستم مدیریت محتوا اجرا شده اند.

دیگر سیستم ها به دلیل کارایی پایین آنها در دنیا و ایران از توضیح آن اجتناب کردیم.

مزایا و معایب طراحی سایت با Cms های آماده یا کدنویسی اختصاصی

میزان امنیت:

برخی معتقد اند استفاده از cms میزان امنیت سایت را به میزان بسیار زیادی بالا خواهد رفت زیرا در این روش هکرها به خاطر ناشناخته بودن سیستم نمی‌توانند آن را به راحتی هک کنند اما این نظر در برخی مواقع کاملا برعکس است چون امکان دارد که در ساخت آنها موارد امنیتی مورد نیاز اعمال نشده باشد و به همین خاطر هکر قادر به هک سریع سایت باشد پس اگر می‌خواهید از cms های آماده استفاده کنید بهتر است قبل از خرید از موارد امنیتی آن اطمینان پیدا کنید و یا از روش دیگر برای طراحی سایت خود استفاده کنید تا امنیت سایت خود را بالا ببرید اما در روش دیگر می توانید با استفاده از راه‌های مختلف امنیت سایت خود را به راحتی تامین کنید.

میزان سرعت:

در روش طراحی سایت اختصاصی به علت دخیل بودن عوامل زیاد و همچینن قابلیت‌های متنوع مانند امکان نصب نمودن پلاگین ها به صورت مختلف و… حجم دیتای مورد نیاز بالا رفته و این ویژگی باعث پایین آمدن سرعت در طراحی سایت خواهد شد اما اگر روش دیگر را برای طراحی سایت به کار بگیرید دیگر با این مشکلات مواجه نخواهید بود بنابراین چنانچه سرعت انجام کار برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است بهتر است از cms های آماده استفاده کنید اما اگر از لحاظ زمانی مشکلی ندارید و می خواهید یک سایت با سلیقه خود داشته باشید حتما روش دیگر را امتحان کنید.

میزان امکانات مختلف:

یکی از مهم ترین عوامل موثر در انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا این است که میزان امکاناتی که در اختیار کاربرد قرار مقرار می‌دهد به چه اندازه است، این امکانات هرچه از تنوع بیشتری برخوردار باشند به همان میزان کیفیت آن در مقایسه با دیگر سیستم ها بالا تر خواهد رفت، حال اگر ما بخواهیم این دو روش را از نظر امکانات با یکدیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که روش طراحی سایت اختصاصی به مراتب امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد اما این امکانات همیشه یکسان نیست به همین دلیل بهتر است قبل از انجام هر اقدامی با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید و بعد از مشورت‌های لازم اقدام به تهیه یک روش از روش های گفته شده نمایید.

 

میزان تمرکز کاربر:

جالب است بدانید که در cms های آماده به خاطر فقدان سیستم برنامه نویسی بسیار پیچیده کار با آن راحت‌تر بوده و کاربر می‌تواند با میزان تمرکز بیشتری به طراحی سایت بپردازد بنابراین اگر از تخصص لازم در این زمینه برخوردار نیستید بهتر است از این روش استفاده نمایید تا با تمرکز بیشتری سایت خود را طراحی کنید.

 

حالا واقعا کدام روش به درد شما می‌خورد؟Cms های آماده یا کدنویسی اختصاصی؟

پس از آن که از تفاوت میان این دو روش در قسمت قبل به طور کامل آگاهی پیدا کردید و اکنون قصد دارید تا یکی از آنها را انتخاب کرده و به وسیله آن سایت مورد نظر خود را طراحی کنید یک سوال مهم ممکن است برای شما ایجاد شود و آن چگونگی و نحوه تهیه این دو روش می‌باشد زیرا همان گونه که میدانید به دلایل امنیتی نمی‌شود که آنها  را از سایت‌های غیر معتبر دریافت کرد به همین منظور قصد داریم تا شما را با یک راه مطمعن تهیه cms های آماده و طراحی سایت به صورت اختصاصی آشنا کنیم تا بتوانید با خیال آسوده و به راحتی با کمک آنها سایت خود را هر چه سریع تر طراحی کنید.

گفتنی است که در صورت تمایل به تهیه طراحی سایت اختصاصی با مراجعه به سایت معتبر و شناخته شده در این زمینه و استفاده از راهنمایی‌ها و همچنین تخصص افراد ماهر می‌توانید بهترین سایت ممکن را در اختیار داشته باشید علاوه بر آن از طریق همین روش می توانید به آسانی cms های آماده باکیفیت و امنیت بالا تهیه کنید تا شخصا کار طراحی سایت را برای خود انجام دهید و از مزایای داشتن یک سایت با کیفیت و کاربردی به نحو احسن استفاده کنید و کسب و کار خود را گسترش دهید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form