بهترین وبسایت‌ها برای انتشار اپلیکیشن

بهترین وبسایت ها برای انتشار اپلیکیشن

مقدمه

اافزایش استفاده از اپلیکیشن‌ها، فرصتی مناسب برای توسعه‌دهندگان آن‌ها فرآهم آورده است تا بازاری قوی برای خود ایجاد کنند. اکثر اپلیکیشن‌های موبایل رایگان هستند ولی همین اپلیکیشن‌های رایگان نیز با استفاده از تبلیغات می‌توانند درآمدهای خوبی برای توسعه دهندگان خود داشته باشند. برای توسعه‌ اپلیکیشن اولین گام، طراحی اپلیکیشن در قالب یک ایده‌ی ناب است. سپس باید ایده‌ی خود را با استفاده از برنامه‌نویسی اندروید یا iOS به یک اپلیکیشن تبدیل کنید و در آخر نیز باید مکانی برای انتشار اپلیکیشن خود بیابید. توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها در کشور ما معمولا از گوگل پلی یا بازار برای انتشار اپلیکیشن خود استفاده می‌کنند. در این مقاله، بهرین روش‌های انتشار اپلیکیشن معرفی شده اند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

امرزوه اپلیکیشن‌ها جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی ما هستند و تقریبا برای هر کاری یک اپلیکیشن وجود دارد. خیلی از کارهایی که در گذشته باید ساعت‌ها برای آن‌ها وقت می‌گذاشتیم یا هزینه می‌کردیم، با استفاده از اپلیکیشن‌های که در وبسایت های انتشار اپلیکیشن منتشر شده اند و روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شوند، قابل انجام هستند.

افزایش استفاده از اپلیکیشن‌ها، فرصتی مناسب برای توسعه‌دهندگان آن‌ها فرآهم آورده است تا بازاری قوی برای خود ایجاد کنند. اکثر اپلیکیشن‌های موبایل رایگان هستند ولی همین اپلیکیشن‌های رایگان نیز با استفاده از تبلیغات می‌توانند درآمدهای خوبی برای توسعه دهندگان خود داشته باشند.

برای توسعه‌ اپلیکیشن اولین گام، طراحی اپلیکیشن در قالب یک ایده‌ی ناب است. سپس باید ایده‌ی خود را با استفاده از برنامه‌نویسی اندروید یا iOS به یک اپلیکیشن تبدیل کنید و در آخر نیز باید مکانی برای انتشار اپلیکیشن خود بیابید.

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها در کشور ما معمولا از گوگل پلی یا بازار برای انتشار اپلیکیشن خود استفاده می‌کنند در ادامه این مقاله، بهرین روش‌های انتشار اپلیکیشن را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین وبسایت ها برای انتشار اپلیکیشن

انتشار اپلیکیشن در پلی‌استور گوگل

گوگل پلی‌استور با دارابودن بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال، بدون شکل یکی از بزرگترین پتفلرم‌ها برای انتشار اپلیکیشن است. اگر تاکنون اپلیکیشینی در پلی‌استور گوگل منتشر نکرده‌اید، ممکن است فکر کنید این کار خیلی سخت است. این اپ‌استور نیز مانند اپ‌استورهای دیگر قوانین خودش را دارد و برای پیشگیری از مشکلات بعدی باید از این قوانین به خوبی آگاه باشید.

گام اول: ایجاد یک حساب کاربری توسعه دهنده

انتشار اپلیکیشن در پلی‌استور گوگل

برای اینکار می‌توانید با یک حساب کاربری گوگل که از قبل داشته‌اید اقدام کنید یا اینکه یک حساب کاربری جدید در گوگل بسازید و برای شروع باید مبلغ ۲۵ دلار پرداخت کنید تا یک حساب کاربری در کنسول گوگل پلی داشته باشید. ممکن است فرآیند نام‌نویسی شما در این سرویس، ۴۸ ساعت طول بکشد.

گام دوم: اگر می‌خواهید اپلکیشن خود را بفروشید یا پرداخت‌های درون‌اپلیکیشنی داشته باشید، باید حساب کاربری کنسول گوگل‌پلی خود را با حساب کاربری بازرگانی خود لینک کنید.  

اگر قصد دارید دانلود اپلیکیشن شما در پلی‌استور گوگل پولی باشد، باید یک پروفایل مرکز پرداخت مثل یک حساب کاربری بازرگانی ایجاد کنید. برای این کار مطابق مراحل زیر عمل کنید:

۱- وارد حساب کاربری کنسول پلی‌استور گوگل خود شوید.

۲- روی گزینه‌ی «Download Reports-Financial» کلیک کنید.

۳- یک حساب‌کاربری بازرگانی را از آنجا انتخاب کنید.

۴- اطلاعات کسب ‌و کار خود را وارد نمایید.

گام سوم: ایجاد اپلیکیشن در پلی‌استور

۱- به تب «All applications» بروید.

۲- روی گزینه‌ی «Create Application» کلیک کنید.

۳- زبان اپلیکیشن خود را انتخاب نمایید.

۴- یک اسم برای اپلیکیشن خود انتخاب کنید.

۵- روی گزینه‌ی «Create» کلیک کنید.

گام چهارم: آماده‌سازی فهرست استور

بعد از طراحی اپلیکیشن فروشگاهی و پیش از انتشار اپلیکیشن خود باید فهرست استور آن را آماده کنید. این فهرست شامل تمامی جزئیاتی است که  در فهرست اپلیکیشن شما در گوگل‌ پلی به مشتریان نمایش داده می‌شوند. این اطلاعات عبارتند از:

  • جزئیات محصول: جزئیات محصول شامل عنوان، توضیح کوتاه و توضیح کامل است که باید آن‌ها را در جدولی مشابه زیر پر کنید.

آماده‌سازی فهرست استور برای انتشار اپلیکیشن

  • تصاویر برنامه: در بخش «Graphic Assets» می‌توانید عکس‌ها، فیلم‌ها، اسکرین‌شات‌ها و آیکون‌هایی که معرف اپلیکیشن شما هستند، آپلود کنید.

فعال کردن ترجمه زبان های دیگر در اپلیکیشن

  • زبان‌ها و ترجمه‌ها: شما می‌توانید برای اپلیکیشن خود ترجمه به زبان‌های دیگر را فعال کنید.
  • دسته‌بندی: در این بخش، از میان دسته‌بندی‌های پیشنهادی توسط گوگل‌پلی، یک دسته‌بندی برای اپلیکیشن خود انتخاب می‌کنید.
  • اطلاعات تماس: در این مرحله از انتشار اپلیکیشن، اطلاعات تماس خود مانند ایمیل، وبسایت و شماره تلفن خود را وارد می‌کنید.
  • حریم خصوصی: شما باید مشخص کنید که اپلیکیشن شما به چه اطلاعاتی در گوشی کاربر دسترسی خواهد داشت و باید یک URL در این بخش وارد کنید که در آن، سیاست‌های حریم خضوصی شما نوشته شده باشد.

گام پنجم: آپلود کردن فایل APK اپلیکیشن

برای اینکار باید یک «App release» در حساب کاربری کنسول گوگل‌پلی خود ایجاد کنید. برای این کار ابتدا اپلیکیشنی را که درست کرده‌اید انتخاب کرده و به بخش «Release management» و سپس «App releases» بروید. در اینجا می‌توانید اپلیکیشن خود را آپلود کنید.

آپلود کردن فایل APK اپلیکیشن

گام ششم: سیستم امتیاز دهی برای اپلیکیشن خود ایجاد کنید

یک سیستم امتیازدهی برای اپلیکیشن خود ایجاد کنید تا کاربران نظرشان را راجع به اپلیکیشن شما منعکس کنند.

گام هفتم: قمیت و نحوه‌ی عرضه را مشخص کنید

یک قیمت برای اپلیکیشن خود انتخاب کرده و کشورهایی را که می‌خواهید اپلیکیشن شما در آن‌ها عرضه شود انتخاب کنید.

گام آخر: انتشار اپلیکیشن

بعد از مرور اطلاعاتی که تا اینجا وارد کرده‌اید می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی «Confirm rollout» اپلیکیشن خود را منتشر کنید.

انتشار اپلیکیشن در اپ‌استور اپل

مراحل انتشار اپلیکیشن به عنوان مثال یک اپلیکیشن فروشگاهی  در اپ‌استور شرکت اپل تا حدود زیادی مشابه با انتشار اپلیکیشن در گوگل ‌پلی‌استور است. هزینه‌های انتشار اپلیکیشن در اپ‌استور بسیار بالاتر از پلی‌استور است و تنها برای داشتن یک حساب توسعه‌دهنده در «برنامه‌ی توسعه‌دهنده‌ی اپل»، سالانه باید مبلغ ۹۹ دلار پرداخت کنید. به طور کلی اپلیکیشن‌هایی که در اپ‌استور منتشر می‌شوند، نسبت به اپلیکیشن‌های پلی‌استور، کیفیت و امنیت بالاتری دارند.

انتشار اپلیکیشن در اپ‌استور اپل

 

انتشار اپلیکیشن در برنامه ‌ایرانی بازار

برای انتشار اپلیکیشن در بازار که یک اپ‌استور ایرانی است، باید با استفاده از یک حساب کاربری گوگل! ابتدا یک حساب‌ کاربری در کافه بازار بسازید. سپس اطلاعاتی مانند نام و کد ملی و … که از شما خواسته می‌شود، با دقت پر کنید. در مرحله‌ی بعدی از انتشار اپلیکیشن در بازار باید یک پروفایل عمومی برای خود بسازید و پس از تأیید هویت شما، ساخت حساب کاربری در کافه بازار به پایان می‌رسد.

انتشار اپلیکیشن در برنامه ‌ایرانی بازار

در پروفایل خود به بخش پیشخوان رفته و پس از خواندن قوانین و در صورتی که مورد تأیید شما هستند، روی گزینه‌ی «قرارداد را می‌پذیریم» کلیک کنید.

قبول کردن قوانین انتشار اپلیکیشن

در مراحل بعدی به راحتی می‌توانید درخواست انتشار اپلیکیشن در بازار را داده و فایل APK اپلیکیشن خود را بارگذاری کنید. سپس اطلاعات اپلیکیشن که به کاربر نمایش داده می‌شوند را ثبت نمایید.

انتشار اپلیکیشن در پلی‌استور و اپ‌استور در ایران

در مرحله‌ی آخر می‌توانید تصاویر اپلیکیشن خود را روی استور اپلیکیشن ایرانی بازار، آپلود کنید.

انتشار اپلیکیشن در پلی‌استور و اپ‌استور در ایران

به دلیل تحریم سیستم بانکی جمهوری اسلامی ایران و عدم امکان ایجاد حساب کاربری تجاری برای کاربران ایرانی، شرکت‌های واسطه چنین خدماتی به مشتریان خود در ایران عرضه می‌دهند. شما با پرداخت مبلغی به یک شرکت واسطه، می‌توانید اپلیکیشن خود را در پلی‌استور گوگل یا اپ‌استور اپل منتشر کنید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form